O NÁS

Tance pre Radosť je tanečná skupina, ktorá sa venuje folkovým tancom od roku 2014. Počas roka prebiehajú pravidelné kurzy a dvakrát do roka organizujeme Bal folk. 

Čo je vlastne Bal folk?

Tanec pre všetkých!

Bal folk je označenie pre kolektívne a párové tance z rôznych kútov sveta: Anglicko, Francúzsko, Grécko, Arménsko, Rusko, Balkán, Izrael… Živá kapela sprevádza tance s tradičnou muzikou a world music.

Bal folk vznikol v 70-tych rokoch 20. storočia vo Francúzsku a postupne sa rozšíril aj do ďalších krajín sveta. Tieto tance nie sú určené na vystupovanie na pódiu pred publikom, ale sú určené pre všetkých, pre tanečníkov i netanečníkov, aby sa mohol každý zapojiť do tanca. Tanečné kroky sú jednoduché, zväčša sa tancujú v kruhu so striedaním tanečných partnerov alebo v pároch.

Každá generácia v sebe nesie iný odkaz, inú energiu, ktorou môže obohatiť ostatných. Prostredníctvom týchto tancov sa spájajú ľudia rôznych generácii, spoznávajú iné kultúry a nájdu uvoľnenie, pohyb, zábavu, radosť z tanca a pocítia silu spolupatričnosti. 

Aká je to muzika?

Folkové tance sú sprevádzané tradičnou muzikou z rôznych kútov sveta. Táto hudba sa neustále vyvíja, je obohatená hudobnými motívmi džezu, klasickej hudby s tradičnými, ale i elektronickými nástrojmi.

Ako vyzerá náš Bal folk?

Prezri si naše fotky v galérii, naše videá na Youtube alebo náš obľúbený playlist.


Chceš sa dozvedieť viac ? Prihlás sa na odber noviniek alebo nás kontaktuj 🙂 Tešíme sa!